Mgr.Petr Pražák, GPO

Koučování je pro mne především o stavění mostů mezi vizí a realitou. Jako kouč vám chci být průvodcem při dobrodružství objevování možností vašeho osobního potenciálu i zdrojů vaší energie. Společně budeme hledat cesty, které povedou k naplnění vašich cílů a spokojenosti v osobním i pracovním životě.

Moji oblíbení klienti v koučinku jsou

  • Lídři se silnou vizí a odhodláním ji naplnit.
  • Kreativní manažeři, kteří rádi rozvíjejí svůj potenciál i potenciál svého týmu.
  • Ženy, které chtějí být úspěšnými profesionálkami a přitom ve světě mužů si zachovat svoji ženskost.
  • Všichni, kteří chtějí aktivně a smysluplně psát svůj osobní příběh.

Proč byste si měli vybrat za kouče právě mne

Spojuji praktickou zkušenost z managementu a znalost prostředí korporací s psychoterapeutickým vzděláním a kvalitním výcvikem a dlouhodobou praxí v koučinku. Nabízím svou otevřenost, schopnost reflexe a vhledu, orientaci na výsledek, empatii, kreativitu a humor a víru v neomezený potenciál růstu každého člověka.

Odborná praxe

Oblasti rozvoje lidského potenciálu se cíleně věnuji již 17 let. Od roku 2002 působím jako kouč a konzultant managementu, vedle koučování se specializuji na oblast rozvoje lidského a psychologického kapitálu firem a organizační rozvoj a řízení výkonnosti. Mám přes 1000 hodin zkušeností s individuálním a týmovým koučinkem dle standardů ICF v prostředí mezinárodních firem.

V rámci své dvanáctileté manažerské a konzultanské praxe jsem pracoval pro mezinárodní poradenskou společnost Hay Group, působil jako ředitel pro systémy odměňování a motivace v Českém telecomu, jako konzultant se podílel na řadě se na projektů pro významné mezinárodní společnosti, zejména z oblasti farmacie, telekomunikací a automobilového průmyslu.

V rámci trenérské a pedagogické praxe jsem byl tři roky trenérem v programu Akreditovaný profesionální kouč, přednášel jsem předmět manažerský koučink na Masarykově univerzitě v Brně, jsem členem trenérského týmu výcviku koučů při Masarykově ústavu vyšších studií v Praze. V letech 2008 až 2010 jsem byl zvolen viceprezidentem International Coach Federation Česká republika.

Tréninky v koučování 
Erickson College International : The Art and Science of Coaching (2006-2007)
Erickson College International :Team Coaching (2007)
Institut pro gestalt terapii Praha Gestalt přístup v organizacích (2001-2003) 
Sir John WithmoreLeadership and Management Coaching Training (2007)
Manager Research Group :Strategic Leadership Development (2008)
Michal Bungay Stainer: The Clean and Clear Team (2008)
Ria VerlingenSystemický přístup (2014)

 

Tréninky a vzdělání v psychoterapii
Pražská psychoterapeutická fakulta (1994 -1997)
Institut pro gestalt terapii PrahaSebezkušenostní psychoterapeutický výcvik ( 1996- 2000)
Ria VerlingenSystemické konstelace – výcvikové workshopy (2006-2009)
Certifikace 
Profesionální kouč certifikovaný Erickson College International
Držitel evropské certifikace GPO udělované Evropskou Asociaci Gestalt Terapie
 
Federace koučů

Přečtěte si nejnovější články Petra Pražáka 

Co nás stojí přesčasy

Dopady přesčasových hodin jsou dlouholetým předmětem zkoumání. Vzhledem k množství realizovaných výzkumů a studií existuje konsensus, že nadměrné čerpání přesčasových hodin má negativní vliv na zdraví, spokojenost a výkonnost zaměstnanců, snižuje se jejich...

Soumrak soukromí

Soumrak soukromí

Vaše chování na internetu poskytuje přesnější osobnostní profil než nejlepší psychologické testy. K čemu jim je? Digitální stopa, kterou za sebou denně necháváme, umožňuje díky moderním technologiím vytvořit naše psychologické profily. Ty jsou využívány k našemu...

Jak změnit systém odměňování

Jak změnit systém odměňování

Efektivnost systému odměňování může mít výrazně pozitivní i negativní vliv na firemní kulturu, angažovanost a spokojenost zaměstnanců a v konečném důsledku na výsledky celé společnosti. Podle americké asociace psychologů (APA) je transparentní a férový systém...